NOWA CZASOWA ORGANIZACJA KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ NA SŁUŻEWCU

W związku z nową czasową organizacją ruchu na Służewcu, Stowarzyszenie współpracuje z miastem i zachęca wszystkich do dzielenia się pomysłami i sugestiami dot. rozwiązań komunikacyjnych.

NOWA CZASOWA ORGANIZACJA KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ
NA SŁUŻEWCU OD 20.08 (TZW. FAZA „O” ZWIĄZANA Z REMONTEM
UL. MARYNARSKIEJ) – KOMENTARZ
STOWARZYSZENIA #LEPSZY SŁUŻEWIEC

Stowarzyszenie #Lepszy Służewiec, które zrzesza pracowników, najemców, mieszkańców oraz właścicieli i zarządców nieruchomości na Służewcu, wspiera miasto swoją wiedzą, tak aby przygotowywana czasowa organizacja ruchu, której tzw. „faza zero” zacznie obowiązywać od 22.08, była możliwie najlepsza. Finalne modyfikacje, w tym dotyczące ruchu drogowego, są rozpatrywane i czekają na ostateczne zatwierdzenie Inżyniera Ruchu. Cieszymy się, że miasto i jego agendy są otwarte na dialog z nami i słuchają głosu tych, którzy codziennie korzystają z dróg i komunikacji miejskiej na Służewcu. Przy tej okazji zachęcamy do dzielenia się pomysłami i sugestiami dot. rozwiązań komunikacyjnych na Służewcu – z wykorzystaniem naszego profilu na Facebooku lub pisząc na: wasz@lepszysluzewiec.pl . Ten ważny głos strony społecznej będziemy przekazywać stronom procesu.

Żeby ułatwić dotarcie na Służewiec w czasie remontu równolegle zachęcamy pracodawców do wprowadzenia elastycznych godzin pracy i ułatwienia pracownikom pracy zdalnej. Niektórzy pracodawcy zdecydowali się sfinansować pracownikom koszty okresowych biletów miejskich. Operatorzy budynków wdrażają aplikacje do carpoolingu i organizują wahadłowe busy dla pracowników. Będziemy też zachęcać do korzystania z rowerów. Oczywiście prowadzimy działania informacyjne, m.in. z wykorzystaniem profilu #Lepszy Służewiec na Facebooku (https://www.facebook.com/lepszy.sluzewiec/ ).

13988101_1778803992397069_4819404422535017936_o