JAKI SŁUŻEWIEC? #LEPSZY SŁUŻEWIEC

#Lepsza Infrastruktura, #Lepsza Komunikacja, #Lepsza Przestrzeń – to trzy priorytety Stowarzyszenia #Lepszy Służewiec, które aktywnie działa od kilkunastu tygodni. Obecnie Stowarzyszenie stara się o dopuszczenie do udziału w konsultacjach nad opracowaniem czasowej organizacji ruchu na czas przebudowy ul. Marynarskiej, tak by była możliwie najbardziej korzystna dla wszystkich użytkowników.

JAKI SŁUŻEWIEC? #LEPSZY SŁUŻEWIEC

#Lepsza Infrastruktura, #Lepsza Komunikacja, #Lepsza Przestrzeń – to trzy priorytety Stowarzyszenia #Lepszy Służewiec, które aktywnie działa od kilkunastu tygodni. Organizacja łączy siły zaangażowanych mieszkańców, pracowników, przedstawicieli najemców oraz właścicieli i zarządców nieruchomości, aby poprawić warunki pracy i życia na tym obszarze. Obecnie Stowarzyszenie koncentruje się na najpilniejszym wyzwaniu – stara się o dopuszczenie do udziału w konsultacjach nad opracowaniem czasowej organizacji ruchu na czas przebudowy ul. Marynarskiej, tak by była możliwie najbardziej korzystna dla wszystkich użytkowników.

Głównym celem Stowarzyszenia #Lepszy Służewiec jest rozwój potencjału tej części Warszawy. To tu większość swojego czasu spędza codziennie niemal 100 tys. osób – kreatywnych i pełnych pasji pracowników oraz mieszkańców, dynamicznie przybywających ze względu na rozwijający się rynek mieszkaniowy. Organizacji zależy przede wszystkim na rozwiązaniu problemów komunikacyjnych. Ważna jest również jakość przestrzeni publicznej oraz sprawienie, aby Służewiec Biurowy tętnił życiem także po godzinie 17:00 i w weekendy.

Stowarzyszenie aktywnie wspiera działania na rzecz poprawy infrastruktury drogowej, pieszej i rowerowej, a także transportu publicznego. Stowarzyszenie popiera inicjatywę połączenia ul. Suwak z Cybernetyki i stara się wspierać jej realizację. Ta inwestycja, w połączeniu z rozważanymi m.in.: przedłużeniem ul. Woronicza, budową linii tramwajowej ze stacji metra Wilanowska na Służewiec czy zwiększeniem częstotliwości kursowania tramwajów od stacji metra Wierzbno dzięki realizacji tzw. „żeberka” znacznie usprawni ruch kołowy w okolicy. Ponadto #Lepszy Służewiec do tegorocznej edycji budżetu partycypacyjnego zgłosił projekt budowy brakującego fragmentu chodnika wzdłuż ul. Domaniewskiej oraz Suwak aby zapewnić dogodne przejście dla osób korzystających ze stacji PKP Służewiec i pętli tramwajowej (na projekt można głosować jeszcze do piątku, 24 czerwca). Stara się również wprowadzić system zachęt do korzystania z carpoolingu. Organizacji zależy również na uporządkowaniu kwestii parkowania. Popiera ona likwidację nielegalnych parkingów, w które zamieniły się okoliczne trawniki oraz zachęca zarządców budynków do obniżania cen abonamentów w garażach podziemnych (już teraz można znaleźć parkingi, w których ceny zbliżone są do opłat w płatnej strefie parkowania). #Lepszy Służewiec planuje także działania, które uatrakcyjnią przestrzeń publiczną na Służewcu, wzorem takich godnych naśladowania wielofunkcyjnych dzielnic biurowych jak np. Zuidas. Organizacja inicjuje i sama chętnie włącza się w dyskurs publiczny dotyczący sytuacji na Służewcu.

Chcemy wspólnie zmieniać Służewiec, bo wierzymy w jego potencjał. Cieszą nas dobre przykłady chociażby takich firm jak Netia, Play, Henkel czy Cisco, które na kolejny okres przedłużyły swoją obecność w tym miejscu Warszawy, czy Samsung, Money Gram lub Citi, które niedawno właśnie Służewiec wybrały na swoje siedziby.

Stowarzyszenie zaprasza wszystkich chętnych do kontaktu i śledzenia doniesień o najnowszych aktywnościach: www.facebook.com/lepszy.sluzewiec, wasz@lepszysluzewiec.pl